SPISAK i raspored rada SEKCIJA za školsku 2014/15.godinu (O eventualnim odstupanjima od navedenih termina informisati se kod profesora koji vode sekcije!)

POKLONILI SMO SE ŽRTVAMA JASENOVAČKIM, 8. maja 2016.g.

Na poziv Ministarstva prosvjete i kulture uputili smo se u Donju Gradinu da prisustvujemo obilježavanju Dana sjećanja na žrtve ustaškog zločina – genocida u koncentracionom logoru Jasenovac. Imali smo priliku da pogledamo izložbu  likovnih radova učenika srednjih i osnovnih škola na temu „Jasenovac“ i da prisustvujemo dodjeli nagrada  za najbolje literarne i likovne radove. Među najboljim likovnim radovima izloženi su i radovi naših učenika Srđana Kovačevića iz III7 i Đordja Stanivuka iz III5 odjeljenja. Poslije polaganja vijenaca na grobnom polju „Topole“, prisustvovali smo parastosu svim žrtvama jasenovačkog logora, kao i obraćanju najviših zvaničnika Republike Srpske, Srbije i predstavnika Jevreja i Roma.
     Osim članova Istorijske sekcije u proširenom sastavu, žrtvama jasenovačkim poklonili su se  direktor, Vladimir Jagodić, i  nekoliko radnika Medicinske škole.

Tekst: Branka Štrbac, prof.
Fotografije: Branka Štrbac, prof.

06 Jun 2016 Objavio/la: deJAna_admin

Ime: Remember me
E-mail: (optional)
Smile:smile wink wassat tongue laughing sad angry crying