SPISAK i raspored rada SEKCIJA za školsku 2014/15.godinu (O eventualnim odstupanjima od navedenih termina informisati se kod profesora koji vode sekcije!)

Istorijska sekcija u Muzeju RS

Okupili smo se ispred  izložbe „Ustaška propaganda (1941 – 1945)“ kroz koju nas je proveo autor, kustos Muzeja RS, Milenko Đorđević. On je ujedno održao čas na pomenutu temu na kom su učenici aktivno učestvovali.

„Koristeći različita sredstva propagandnog djelovanja, ustaški režim nastojao je da ostvari svoje vojne, političke, ekonomske i kulturne ciljeve. Međutim, ustaška propaganda, kao značajan element ustaškog represivnog aparata, uspjela je samo da prouzrokuje katastrofalne posljedice. Njeno djelovanje doprinijelo je ogromnom stradanju, kako u ljudskom tako i u materijalnom pogledu.“

Ustaška propaganda protiv Srba doživjela je vrhunac tokom maja i juna 1941. godine. U svim javnim nastupima i u čitavoj propagandi dominiralo je rješavanje „srpskog pitanja“: protjerivanje, preobraćanje ili ubijanje.

Tekst: Branka Štrbac, prof.
Fotografije: Milanka Dragojević

09 Dec 2017 Objavio/la: deJAna_admin

Ime: Remember me
E-mail: (optional)