SPISAK i raspored rada SEKCIJA za školsku 2014/15.godinu (O eventualnim odstupanjima od navedenih termina informisati se kod profesora koji vode sekcije!)

Kreativni ispad 5

Kreativni ispad 5 ste imali priliku da pogledate u četvrtak, 21.12.2017.godine u Domu omladine. Organizaciju događaja je i ovaj put obavio Savjet učenika Škole (Danijel Petrović, IV9). Sekcija English club (Sanja Malešević, prof.) je izvela interesantan performans "Ghost she is", odmičući se od klasičnog jezika pozorišta i uranjajući u dubine mistike i avangarde. Učenik odjeljenja III6 David Kojčinović (Biljana Granula, prof.) se publici predstavio autorskom pjesmom na engleskom jeziku "Who am I?", u kojoj se suočava sa egzistencijalnom krizom sazrijevanja, dok smo zahvaljujući učenici prvog razreda Nikolini Erak (I8) imali priliku da naslutimo u kom pravcu se kreće savremeni ples. I mogu vam reći da je bilo žestoko, ludo i brzo. Sekcija Deutschklub je prikazala kratki školski film "Freundschaft wurde geboren" u okviru ciklusa "Bis zum nächsten Mal", baveći se tinejdžerskom svakodnevicom na nadasve simpatičan način, mislim. Posebna poslastica je bilo izvođenje predstave odnedavno bivše učenice naše škole Marije Đurić, pod nazivom "Ko je pojeo kulturu?". Predstava se, kao što se iz naslova da zaključiti, bavi pitanjem mjesta kulture u savremenom društvu, odnosno sagledavanjem mogućnosti za njeno spasenje. Program su vodili učenici četvrtog razreda Nemanja Javor i Ivana Marčeta.

Hvala nam svima.

24 Dec 2017 Objavio/la: deJAna_admin

Ime: Remember me
E-mail: (optional)