SPISAK i raspored rada SEKCIJA za školsku 2014/15.godinu (O eventualnim odstupanjima od navedenih termina informisati se kod profesora koji vode sekcije!)

Sekcija Zdravstveno prosvjećivanje- Svjetski dan zdravlja!

Učenici JU Medicinske škole,okupljeni u sekciji Zdravstveno prosvjećivanje koju predvodi Sonja Pralica Marković, dr med. obilježili su Svjetski dan zdravlja. Na Trgu Krajine od 11.00 do 13.00 sati su mjerili krvni pritisak, sećer u krvi, simbolično dijelili voće kao vid zdrave ishrane, kao i informativne letke gdje su opisane koristi od šetnje za fizičko i mentalno zdravlje. Slogan i poruka akcije je bila "Šetnjom do zdravlja", pa su učenici u skladu s tim i prošetali kroz grad sa parolama koje se tiču zdravlja... "Bolje šetnja nego tableta za smirenje", "30 minuta šetnje=30 puta zdraviji organizam", "Ko se sunca krije, svoje zdravlje bije"... neke su od poruka koje su danas obišle grad, u duhu zdravstvenog prosvjećivanja.

Tekst: Sanja Pralica Marković, dr med.

Foto: učesnici

07 Apr 2019 Objavio/la: deJAna_admin

Ime: Remember me
E-mail: (optional)