SPISAK i raspored rada SEKCIJA za školsku 2014/15.godinu (O eventualnim odstupanjima od navedenih termina informisati se kod profesora koji vode sekcije!)

U Donjoj Gradini, 5. maja 2019. godine

Na poziv Ministarstva prosvjete i kulture učenici naše škole su  prisustvovali  pomenu i parastosu žrtvama ustaškog zločina genocida u Spomen – području Donja Gradina. Imali smo priliku da pogledamo izložbu  likovnih radova učenika srednjih i osnovnih škola na temu „Stradanja i sjećanja na nevine žrtve u koncentracionom logoru Jasenovac – Donja Gradina” i da prisustvujemo dodjeli nagrada  za najbolje literarne i likovne radove. Među najboljim literarnim radovima našao se i rad učenice VI razreda JU OŠ “Jovan Jovanović Zmaj” iz Trebinja,  Danice Mandrapa, čukunuke Svetog mučenika jasenovačkog Vukašina. Pohvaljeni su likovni radovi učenica naše škole, Sandre Vukman, Anje Lolić i Tijane Šipka. Poslije polaganja vijenaca na grobnom polju „Topole“, prisustvovali smo parastosu svim žrtvama jasenovačkog logora.
Učenici su putovali u pratnji profesora istorije, direktora i sekretara škole.

Tekst: Branka Štrbac, prof.
Fotografije: David i Branka

12 May 2019 Objavio/la: deJAna_admin

Ime: Remember me
E-mail: (optional)