PRIRODNE NAUKE- sekcije

Aktivnosti / JU Medicinska škola Banja Luka

Učenici odjeljenja II4 su u utorak, 17.maja 2011.godine, realizovali izložbu iz praktične nastave (predmet Analitička hemija) iz volumetrijskih metoda, sa svim priborom i reagensima. Izložba obuhvata panoe, teorijske osnove u vidu prezentacije i praktično izvođenje sljedećih vježbi:
1. Metode neutralizacije-standradizacija HCL-a
2. Taložne metode.određivanje CI-
3. Kompleksometrija-određivanje UT vode za piće
4.Redoks-metode-određivanje Fe2+ permanganometrija

Učestvovali su učenici: Dajana Filipović, Jelena Stupar, Darija Smoljić, Dajana Serdar, Kristina Stojanović, Nikolina Udovičić, Verica Railić, Irena Havreljuk, Jovana Trifunović i Jovana Tešinović.

Projekat je organizovala Borka Depčinski, prof.

18 May 2011 Objavio/la deJAna_admin
Aktivnosti / JU Medicinska škola Banja Luka

Dinamično timsko kviz takmičenje iz predmeta Hemija je održano 11.02.2011.godine. Atraktivna digitalna kviz pitanja raznih tipova (od klasičnih multiple joice, preko tačno-netačno do animacija) su prezentovana sa računara preko projektora na projekciono platno tako da su takmičari mogli da se sasvim udobno fokusiraju na pronalaženje rješenja i tačnih odgovora.  Ali ne u nedogled pošto je vrijeme za razmišljanje bilo jasno određeno. Učenik Nemanja Mamić (II3) je navodio računar, dok je Violeta Novaković, prof. vodila kviz. Pored brojnih zainteresovanih učenika, kvizu su prisustvovali i Aleksandra Puhalić, pomoćnik direktora (inače takođe profesor Hemije), Vesna Radivojević, prof.Hemije i Dragica Tubić, pedagog. Pobjednik kviza, ekipa odjeljenja II3, je nagrađena jednim danom za organizovanje slobodnih aktivnosti.

Projekat je organizovala i realizovala Violeta Novaković, prof.Hemije.

20 Feb 2011 Objavio/la deJAna_admin