ŠAHOVSKA sekcija

Aktivnosti / JU Medicinska škola Banja Luka

Iz Nezavisnih novina: Pobjedom u posljednjem kolu nad direktnim konkurentom Gimnazija je 13. decembra ponovo postala najbolja u srednjoškolskom šahu grada Banjaluke.
Medicinska škola nije uspjela da, kao domaćin, odbrani titulu iako joj je protiv odličnih gimnazijalaca bio dovoljan neriješen rezultat.
U konkurenciji 6 ekipa, treće mjesto je pripalo Elektro-tehničkoj školi "Nikola Tesla". Odluka o osvajaču bronze takođe je pala u posljednjem kolu, u kojem su "elektro-tehničari" savladali bronzane iz 2013, ekipu Ekonomske škole, piše brankochess.com
Prisutne su prije početka osmog šampionata pozdravili Vladimir Jagodić, direktor Medicinske škole, i Ostoja Kremenović, predsjednik Upravnog odbora OŠK "Mala rokada". Nakon toga, takmičenje je povlačenjem prvog poteza u partiji Nikola Končar - Nemanja Todić otvorenim proglasio Predrag Damjanović, direktor Republičkog pedagoškog zavoda RS.
Odigran je Berger, a igrači su na raspolaganju imali po 15 minuta za partiju.

Fotografije snimili: učesnici prvenstva...

31 Dec 2014 Objavio/la deJAna_admin
Aktivnosti / JU Medicinska škola Banja Luka

Medicinska škola je pobjednik Sedmog ekipnog prvenstva banjalučkih srednjih škola u šahu, održanog 14. decembra u prostorijama Gimnazije. Na taj način je prekinuta višegodišnja dominacije škole domaćina.

Za šampionsku ekipu su, pod vođstvom profesora Branka Marjanovića, igrali: Tomislav Šteković 3½/6, Boško Trifunović 5/6, Igor Lepir 3½/6
i Jelena Gajić 6/6.
Nastupilo je 7 ekipa, sastavljenih od tri muške i jedne ženske table, koje su odigrale Berger, uz tempo od 15 minuta po učesniku.
       Šahiste su na otvaranju pozdravili Zoran Pejašinović, direktor Gimnazije, i Dušan Ilić, prosvjetni savjetnik u Republičkom pedagoškom zavodu, dok je takmičenje otvorio Ostoja Kremenović, predsjednik Škole šaha "Mala rokada", organizatora prvenstva.

Autor članka: Branko Tomić, novinar Nezavisnih novina (Članak je objavljen u Nezavisnim novinama i u Glasu Srpske)

25 Oct 2014 Objavio/la deJAna_admin