SPORTSKE sekcije

Aktivnosti / JU Medicinska škola Banja Luka

Košarkaški tim učenica Medicinske škole je osvojio prvo mjesto na Malim olimpijskim igrama na opštinskom nivou. Zaista bi bilo preskromno da se samo konstatuje preimućstvo  s obzirom da nemaju nijedan poraz iza sebe, a koš razlika iznosi ni manje ni više nego +154. Uostalom, tabela sve govori. Najistaknutiji član naše ekipe je svakako Nikolina Marčeta, juniorska reprezentativka BiH.
Vrijedno pomena je i to da Medicinska škola učestvuje ne samo takmičarski nego i stručno u sportskim takmičenjima. Naime, ekipa Prve pomoći, koju čine učenici volonteri, vodi računa o eventualnim povredama na utakmicama.
Naši momci, koji su trenutno šesti, igraju sljedeću utakmicu 11.02.2011. godine s početkom u 18.00 sa ŠUP-školom.

Voditelj košarkaške sekcije je Saša Malešević, prof.

10 Feb 2011 Objavio/la deJAna_admin