Sekcije predmeta SRPSKI JEZIK

Aktivnosti / JU Medicinska škola Banja Luka

U Banskom dvoru je u petak, 26.01.2018.godine, održana svečanost povodom dodjele svetosavskih nagrada najboljim banjalučkim srednjoškolcima, koji su prethodno od strane nastavničkih vijeća sedamnaest banjalučkih škola, a zahvaljujući izuzetnom uspjehu u nastavnim i vannastavnim aktivnostima, proglašeni najvjerodostojnijim predstavnicima Svetosavlja ispred svoje generacije. Pa ipak, samo jednom učeniku je pripala čast da se u ime svih nagrađenih zahvali gradonačelniku Banje Luke Igoru Radojičiću na primljenim nagradama, koje, pored određenog novčanog iznosa, sadrže i knjigu "K'o lepi san" autora Nadežde Lazarević- Kovačević, kao i svitak sa mapama srpskih prosvjetitelja- učeniku naše škole Nemanji Javoru. Nemanja je na prijemu bio u društvu svog mentora Milice Pašić, profesora Srpskog jezika i književnosti, kao i direktora Škole, Vladimira Jagodića, mr.

Fotografije: banjaluka.com i učesnici prijema

Više na banjaluka.com

29 Jan 2018 Objavio/la deJAna_admin
Aktivnosti / JU Medicinska škola Banja Luka

Zahvaljujući brojnim nagradama koje je osvojio tokom tekuće školske godine na republičkom nivou, učenik četvrtog razreda Nemanja Javor je, zajedno sa Milicom Pašić, prof. Srpskog jezika i književnosti, 28.12.2017.godine, na poziv predsjednika Republike Srpske Milorada Dodika, boravio na Svečanom prijemu u Palati Republike. U društvu nagrađenih učenika drugih škola, njihovih profesora-mentora, kao i brojnih uglednih ličnosti iz političkog života Republike Srpske, Nemanja je iskoristio priliku za konstruktivne razgovore koji su ga zasigurno nadahnuli za nove poduhvate i izazove koji tek slijede.

02 Jan 2018 Objavio/la deJAna_admin
Aktivnosti / JU Medicinska škola Banja Luka

Učenik četvrtog razreda JU Medicinske škole Nemanja Javor je osvojio 2. nagradu na literarnom konkursu "U susret Vuku". Tim povodom je 07.11.2017. godine upriličen prijem u holu Narodne i univerzitetske biblioteke u Banjoj Luci, kojem su prisustvali Nemanja i mentor Milica Pašić, prof. Srpskog jezika i književnosti.

11 Nov 2017 Objavio/la deJAna_admin
Aktivnosti / JU Medicinska škola Banja Luka

U Beogradu je, 7. maja 2017. godine, održana petnaesta po redu Smotra duhovnog besjedništva. Smotru je 2003. godine osmislio i iz godine u godinu uspješno vodi protojerej Vladimir Zamahajev, paroh Srpske pravoslavne crkve u Beogradu. Cilj smotre je da Pravoslavna crkva sa povjerenjem otvori mladim ljudima još jedno mjesto na kojem će moći da se bave kvalitetnim duhovnim aktivnostima, kao i da budu podstaknuti na pronalaženje svog ličnog, unutrašnjeg, duhovnog puta  koji će ih voditi kroz život.

Još jedan od bitnih ciljeva ove Smotre, kako je istakao sam protojerej Vladimir Zamahajev, jeste da se naš jezik sačuva od kvarenja. „Na ovaj način pokušavamo da sačuvamo riječi, koje otkrivaju suštinu života, odnos čovjeka prema Bogu, odnos prema ljudima zagledanim u budućnost ali i okrenutim ka očuvanju prošlosti i istorije svoga naroda.“
Ove godine velika čast da predstavlja Medicinsku školu na Smotri duhovnog besjedništva pripala je Ivani Kovačević, učenici I4. Svojom besjedom na temu „Sačuvajte svoj jezik i savladali ste najdivljijeg zvijera, zavladajte svojim jezikom i zavladali ste najjačom tvrđavom“ s ponosom je pronijela ime Medicinske škole u Beogradu.

Tekst i foto: Smiljana Antonić, prof.

Rad učenice na temu: Savladajte svoj jezik i savladali ste najdivljijeg zvijera...

12 May 2017 Objavio/la deJAna_admin

03 May 2017 Objavio/la deJAna_admin
Aktivnosti / JU Medicinska škola Banja Luka

Učenici naše Škole, članovi Literarne sekcije, koju vodi profesor Bogdan Lakić, pripremili su dvotematsku izložbu koja nosi naziv SJEĆANJE NA ,,PULS” I GRAFITI I MURALI U BANJALUCI I OKRUŽENJU, a njenu postavku su mogli pogledati svi zainteresovani u Školi tokom mjeseca aprila 2017. godine (izložba je postavljena u hodniku na spratu).
   SJEĆANJE NA ,,PULS” odvodi nas u period od 1998. do 2008. godine,  to neko vrijeme kada je istoimeni časopis izlazio u Medicinskoj školi, čije je uredniik bio profesor Lakić, i kroz nekih petnaestak sačuvanih brojeva ,,PULSA”, učenici su mogli da uvide značaj njegovog štampanja. Zato su i sami uradili primjerak jednog časopisa pod nazivom ,,NOVI PULS” kao prijedlog da se nastavi prekinuti put.
   GRAFITI I MURALI U BANJALUCI I OKRUŽENJU urađeni u vidu 3 raskošna panoa pokazali su svu ljepotu, ali i domišljatost, uglavnom anonimnih autora grafita.
   Navedena izložba, kako se moglo uvidjeti, izazvala je veliko intresovanje, kako učenika tako i osoblja Škole.

Tekst i fotografije:

Maja Stanković,
član Literarne sekcije

26 Apr 2017 Objavio/la deJAna_admin
Aktivnosti / JU Medicinska škola Banja Luka

U okviru akticnosti Umjetničko-kreativne sekcije, koju vodi Milica Pašić, prof, predstava "Jedan dan u životu Petra Kočića" je osvojila prvu nagradu. Predstava je izvedena i u Narodnom pozorištu Republike Srpske, 14.12.2016. godine.

05 Jan 2017 Objavio/la deJAna_admin

<< Prethodna stranica 1 2 3 4 5 Sljedeca stranica>>