STOMATOLOGIJA- sekcije

Aktivnosti / JU Medicinska škola Banja Luka

Dana 11.05.2011.godine prikazan je izložba sekcije Maksilofacijalna hirurgija (Hirurška protetika).
Prikazane su razne vrste epiteza (epiteza dijela lica, epiteza nosa, epiteza uha) koje su učenici modelovali u roze vosku, kao i opturator i splint.
Zainteresovani učenici, profesori i članovi Uprave su imali priliku da pogledaju izložbu i upoznaju se sa radom naše sekcije.

Izložbu su pripremili učesnici sekcije, učenici odjeljenja IV7:
Aleksandra Grahovac, Jelena Jurić, Tijana Vujmilović, Leonela Stolić, Vera Baroš, Tanja Malinović i Ružica Čutura.

Voditeljica sekcije je Aleksandra Halić, prof.

18 May 2011 Objavio/la deJAna_admin
Aktivnosti / JU Medicinska škola Banja Luka

Dana 27.04.2011.godine prikazana je izložba učenika odjeljenja IV7 i III7.
Učenici IV7 su prikazali faze izrade skeletirane parcijalne proteze, od izlivenog radnog modela, pripremljenog radnog modela za dubliranje, kivetu za dubliranje, dublirane modele do toga kako izgleda izliveni skelet i gotova skeletirana parcijalna proteza.
Učenici III7 su prikazali postavu frontalnih i bočnih zuba gornje i donje vilice u normalnoj okluziji u polupodešljivom artikulatoru, kao i modelaciju juga i totalne proteze u vosku.
Zainteresovani učenici, profesori i članovi Uprave su iskoristili priliku da posjete izložbu.
Izložbu su pripremili učenici odjeljenja IV7 i III7 sa nastavnicom praktične nastave Aleksandrom Halić.

Autor teksta: Aleksandra Halić, nast.praktične nastave

18 May 2011 Objavio/la deJAna_admin