Ukroćena goropad iz pozornice (CC-Team)

Povodom Svjetskog dana pozorišta učenici (Teodora Prerad i Tamara Babić) i profesori Medicinske škole, članovi CC-Team-a, su posjetili Narodno pozorište Republike Srpske odgledavši predstavu "Ukroćena goropad", osmišljenu na osnovu istoimenog djela William-a Shakespeare-a. Radi se o prvoj dramaturgovoj komediji, koja na šaljiv način postavlja vrlo autentična pitanja  o neprestanom prožimanju borbe i nježnosti u ljubavnim odnosima. Zahvaljujući vrsnoj izvedbi glumačke ekipe, prije svih Željka Erkića i Jovanke Božović, stekli smo uvid kako u specifičnosti Elizabetanskog doba tako i u nadvremensku univerzalnost  komedije međuljudskih odnosa. Sa Željkom i Jovankom je, u opuštajućem ambijentu pozorišnog kafea, odrađen intervju koji se može pogledati u sastavu ovog članka.

30 Mar 2013 Objavio/la: deJAna_admin