U Donjoj Gradini (Istorijska sekcija)

Članovi Istorijske sekcije naše škole,  prisustvovali  su obilježavanju Dana proboja logoraša iz koncentracionog logora Jasenovac, u Donjoj Gradini, 12.5.2013. godine. U 11.30 su prisustvovali otvaranju izložbe likovnih radova učenika srednjih i osnovnih škola RS, na temu: Jasenovac, kao i dodjeli nagrada  učenicima, autorima najboljih likovnih i literarnih radova na istu temu. U 12 časova su svojim prisustvom uveličali polaganje vijenaca, parastos svim stradalim u jasenovačkom logoru, a zatim i obraćanje najviših zvaničnika RS, Izraela i Srbije, kao i predstavnika Roma. Učenici su putovali u pratnji voditelja sekcije, Branke Štrbac.

Članak napisala Branka Štrbac, prof.
Fotografije snimila Branka Štrbac, prof.

25 Jun 2013 Objavio/la: deJAna_admin