Посјета ботаничкој башти

Дана  15.10.2014. године ученици IV5 су посјетили Институт за генетичке ресурсе који је локализован  у Кампусу, а у току двочасовне посјете посебна пажња је посвећена Ботаничкој башти. Ботаничка башта представља колекцију различитих биљних врста, у великој мјери аутохтоних ,а  поред њихове заштите има и образовни карактер.  Ботаничка башта Универзитета у Бањој Луци је новија у односу на неке свјетске баште, али има свијетлу будућност због преданости особља њеном уређењу. Ученици Медицинске школе су  веома добро угошћени тог дана, и упознати са разним плановима у оквиру даље изградње и проширења Ботаничке баште, гдје су видјели велике комплексе са разним биљним врстама,али и комплексе намјењене новим садницама. Занимљиво је то да у оквиру Ботаничке баште, њено особље има сопствени повртњак, домаће производе, што је данас јако битно. Током посјете парковском комплексу и његовим дрворедима који су под заштитом на иницијативу Института за генетичке ресурсе, посјету је омела киша те су ученици  пресељени у просторије самог  Института, а тамо упознати са уређајима и апаратима  са којима Институт располаже. Без обзира на кишу, било је то једно образовно искуство за ученике, али и један вид промовисања Ботаничке баште у Бањој Луци, јер сваки грађанин нашег града може да је посјети.

Јелена Марјановић IV5

15 Oct 2014 Objavio/la: Aleksandra Njezic, prof.