Naši preparati na Izložbi gljiva i ljekovitog bilja

U oktobru, već petu godinu zaredom, učenici četvrtog razreda farmaceutskog smijera su predstavili našu školu na Izložbi gljiva i ljekovitog bilja. Naši učenici su predstavili posjetiocima preparate, koje su uz nadzor profesorica Aleksandre Nježić i Marine Kuburić, izradili. Sapuni, masti, šumeće kupke i etanolni ekstrakti na bazi nevena, matičnjaka i lavande privukli su posebnu pažnju, naročito ženskog dijela posjetilaca. Po riječima samih učenika, uživali su i naučili mnogo prilikom priprema, ali i samog učešća na izložbi. Pogledajte video!

06 Dec 2015 Objavio/la: Aleksandra Njezic, prof.