Kviz znanja iz istorije

Povodom stogodišnjice Velikog rata i sedamnaeste godišnjice bombardovanja SRJ od strane  NATO-a, 24. marta 2016. godine, u našoj školi je održan Kviz znanja iz istorije, uz prigodan program, koji je počeo stihovima Dobrice Erića „Prkosna pesma“.                                                     Takmičenje je bilo ekipno i učestvovali su predstavnici svih prvih razreda. Članovi žirija bili su Aleksandra Puhalić, Nataša Bednarčuk i Branka Štrbac. U finale su se plasirale ekipe I1, I6 i I8 razreda. Prvo mjesto  zauzela je  ekipa I1  (Isidora Ćeranić, Luka Radman i Stefan Blašković). Voditelj programa bila je učenica I5, Tara Novitović. Kviz znanja i program pripremila je prof. istorije, Branka Štrbac, sa članovima Istorijske sekcije u proširenom sastavu.

Tekst: Branka Štrbac, prof.
Fotografije: Nataša Savičić, I2

30 Mar 2016 Objavio/la: deJAna_admin