Kreativni ispad 4

Kreativni ispad se ovaj put odigrao u Studentskom pozorištu, u sjajnom podrumsko-avangardnom ambijentu, 07.06.2017. godine sa početkom u 20.30 časova. Projekat je organizovan od strane Savjeta učenika JU Medicinske škole, koji predvodi učenik Danijel Petrović. Dramsko-prevodilačka sekcija  (engleski jezik, dr Minja Golubović, prof), je izvela predstavu "Misunderstood", na duhovit i nadahnut način se osvrćući na iskustva ljudi sa naših prostora na engleskom govornom području, English Club (engleski jezik, Sanja Malešević, prof)  je sa predstavom "Literary Night", uprkos povredi glavne glumice, jasno i efektno dočarala atmosferu izvjesne kontoverzne književne večeri, dok se Deutschklub (njemački jezik, Dejana Maličević, prof). kroz predstavu i radio-dramu pod zajedničkim nazivom "Schule und Kreativität" dotakla pitanja o odnosu škole i kreativnosti. Pored toga, u programu su nastupile učenica drugog razreda i balerina Tamara Đaković, čiji su nas elegantno odsječni pokreti ovaj put zavrtili u prostorno-vremenski vrtlog, maturant i mlada književnica Marija Đurić, koja je pročitala jednu od svojih pjesama iz nedavno objavljene zbirke "Mač u kamenu", učenica prvog razreda Ivana Kovačević, o čijem talentu za besjedništvo smo već ovdje pisali, i koja je nas je i ovaj put vješto ispredajući besjedu sopstvenim riječima podsjetila na univerzalne ljudske vrijednosti, te učenica drugog razreda Sanja Anušić, koja je uz muzičku pratnju besprijekorno, sa emocijom i lakoćom, otpjevala dvije pop-rock pjesme. Program je vodila učenica-maturant Danijela Regojević, pročitavši i nekoliko svojih pjesama koje, kako to već biva, pršte od unutrašnjih borbi i nemira, preispitivanja svog doživljaja svijeta i inteligentne (samo)ironije. Zahvaljujemo se sjajnoj publici i širokogrudnosti Studentskog pozorišta! Vidimo se na sljedećem Ispadu.

08 Jun 2017 Objavio/la: deJAna_admin