Izložba „Razvojnim putevima književnosti“-Literarna sekcija

U holu Škole, tj. u proširenom hodniku na 2. spratu, članovi Literarne sekcijekoju vodi prof.  Bogdan Lakić pripremili su izložbu na dvanaestometarskom panou pod nazivom „Razvojnim putevima književnosti.“ Izložba je postavljena 14. oktobra ove godine s namjerom da dvadesetak dana bude dostupna učenicima.

Izložba je dugo pripremana i njen cilj je da učenici pogledaju prikupljene radove koji slikovito prikazuju razvoj književnosti od najstarijih dana pa do danas. Moto izložbe je mitska ptica Feniks koja se u poeziji Branka Miljkovića javlja kao simbol umjetničkog stvaranja. Izložbu prati i konkurs na temu „Kako uhvatiti FENIKS pticu.“

Takođe, za učenika koji je pročitao najviše knjiga, pripremljena je i nagrada-knjiga. Sve to je upriličeno da bi učenici shvatili vrijednost knjige i osjetili više ljubavi i potrebe za čitanjem.

Članak napisao Bogdan Lakić, prof.

Fotografije snimila učenica Jelena Gajić, IV3

23 Oct 2014 Objavio/la: deJAna_admin