SJEĆANJE NA ,,PULS” I GRAFITI I MURALI U BANJALUCI I OKRUŽENJU

Učenici naše Škole, članovi Literarne sekcije, koju vodi profesor Bogdan Lakić, pripremili su dvotematsku izložbu koja nosi naziv SJEĆANJE NA ,,PULS” I GRAFITI I MURALI U BANJALUCI I OKRUŽENJU, a njenu postavku su mogli pogledati svi zainteresovani u Školi tokom mjeseca aprila 2017. godine (izložba je postavljena u hodniku na spratu).
   SJEĆANJE NA ,,PULS” odvodi nas u period od 1998. do 2008. godine,  to neko vrijeme kada je istoimeni časopis izlazio u Medicinskoj školi, čije je uredniik bio profesor Lakić, i kroz nekih petnaestak sačuvanih brojeva ,,PULSA”, učenici su mogli da uvide značaj njegovog štampanja. Zato su i sami uradili primjerak jednog časopisa pod nazivom ,,NOVI PULS” kao prijedlog da se nastavi prekinuti put.
   GRAFITI I MURALI U BANJALUCI I OKRUŽENJU urađeni u vidu 3 raskošna panoa pokazali su svu ljepotu, ali i domišljatost, uglavnom anonimnih autora grafita.
   Navedena izložba, kako se moglo uvidjeti, izazvala je veliko intresovanje, kako učenika tako i osoblja Škole.

Tekst i fotografije:

Maja Stanković,