OGLASNA PLOČA
NOVO! Preporuke za odvijanje nastave u školama za školsku 2021/22. godinu / Izvor: Ministarstvo prosvjete i kulture Republike Srpske
NOVO! Upis učenika u drugi, treći i četvrti razred obaviće se u utorak 31. 08. 2021. godine na sljedeći način:
2.razred u 08.00 časova,
4.razred u 09.00 časova.
3. razred u 11.00 časova
Napomena:
Uz prijavu za upis koju dobijaju u školi, učenici su dužni da prilože sljedeća dokumenta:
1. Svjedočanstvo od prethodno završenog razreda
2. Izvod iz matične knjige rođenih (ukoliko nije već kod razrednika u arhivi)

Učenici prvih razreda dolaze u školu u srijedu 01. 09. 2021. godine u 07.30 časova.
Nakon prozivke učenika po odjeljenjima i razmještanja odjeljenja po učionicama, učenici će se upoznati sa rasporedom časova i ostalim informacijama, nakon čega će ostati na nastavi po rasporedu časova. Učenici su dužni da se pridržavaju epidemioloških preporuka: dezinfekcija ruku na ulazu u školu, ispravno nošenje maske u zatvorenom prostoru i držanje distance.
Profesori JU Medicinske škole će od ponedjeljka 16.08. do četvrtka 19.08.2021.godine pohađati pedagoški dio TABLA-obuke. VIŠE o projektu Obuke se održavaju na PMF-u i počinju svaki dan u 8.00 časova, s tim da je potrebno da polaznici dođu 20-tak minuta ranije radi prijavljivanja.
U Gradskom pozorištu Jazavac je u nedjelju 20.06.2021. godine, u sklopu Sedmice Studija Jazavac, održana promocija knjige učenice naše škole Teodore Zorić (III6), “A gdje su ti krila”.
Na sajtu Srpski jezik i književnost koji uređuje mr Sanja Đurić, prof. se, pored raznovrsnog kvalitetnog sadržaja koji se već godinama aktivno koristi od strane učenika, sada može pogledati i video posvećen generaciji 2017-2021.
Obavljena je dodjela diploma. Učenik generacije za školsku 2020/21.godinu je Nikola Stojaković (IV1). Učenik dobitnik Svetosavske nagrade je Aleksa Oljača (IV1) Odluka o izboru učenika generacije / Slika1 / Slika2 / Slika3 / Slika4 / Slika5
Na međunarodnom konkursu inovatorstva „PRОNАLАZАŠТVО - BЕОGRАD 2021“ -„Prеduzеtništvо dаnаs zа budućnоst“ na 5. „KUPU NАCIЈА МLАDIH INОVАТОRА - BЕОGRАD 2021.“ održanom od 1. do 3. juna 2021. godine u atrijumu Etnografskog muzeja u Beogradu tim inovatora JU Medicinske škole je u saradnji sa timom Gimnazije osvojio zlatnu medalju . Tim čine: Sanja Stupar, prof, Marina Marinković, prof. i Daliborka Savičić, dr.med, te učenici Bojana Panić, Milica Kecman, Sandra Gašić, Relja Vranješ, Lazar Tučić i Đorđe Ristić. Više o E-MedicaLab aplikaciji
Sekcija Crvenog krsta JU Medicinske škole, učenici i nastavnici praktične nastave Vera Ćurlić, Dragoslava Plavšic i Biljana Đurić su prikupili znatan novčani iznos koji je doniran Klinici za dječije bolesti, odjeljenju Dječije pulmologije. Pomoću doniranih sredstava kupljena su tri inhalatora.
Najnoviji uspjesi naših učenika:
Nikolina Erak, IV5- 1.mjesto na literarnom konkursu povodom obilježavanja "Stradanja i sjećanja na nevine žrtve u koncentracionom logoru Jasenovac- Donja Gradina", rad "Šta ste rekli?" /
Nikolina Erak, IV5- 1.mjesto na literarnom konkursu u konkurenciji učenika srednjih škola, u organizaciji Crvenog krsta, na istom takmičenju pohvaljeni su likovni radovi sljedećih naših učenika Tijana Šipka (III3) i Milica Vasić (III2).
Na međunarodnom konkursu, pod nazivom "Šantićeva reč", u organizaciji OŠ " Aleksa Šantić" iz Beograda(za učenike osnovne i srednje škole), učenik Nikola Stojaković IV1, osvojio je 3. mjesto, u kategoriji proznih djela. Više na sajtu za srpski jezik (učenički radovi)
Učenice 1.razreda Stela Petković i Una Mijatović su uokviru "Dana sjećanja" i predmeta istorija osvojile 3.mjesto. Prezentacija

Gender centar Republike Srpske je u saradnji sa Kompanijom Lanako raspisao poziv za djevojčice i djevojke za dostavljanje video priča u svrhu obilježavanja „Međunarodnog dana djevojčica u informaciono-komunikacionim tehnologijama (IKT) - Girls Day in ICT! 2021“. Učenice naše škole koje su tom prilikom osvojile utješne nagrade su Milica Perić i Katarina Arnaut (3.razred) i Milica Vujasin (4.razred). Čestitke.
Više
Prema odluci Republičkog štaba za vanredne situacije nastava u srednjim školama će se od ponedjeljka, 19.04.2021. godine, odvijati u školskim prostorijama. Izvor: RTRS
Učenica odjeljenja IV5 Anja Lolić je 08.04.2021. godine osvojila prvo mjesto na literarnom konkursu "Najbolji literarni radovi", koji je raspisan u organizaciji Studentskog saveza Pravnog fakulteta u Banjaluci i studentskog časopisa Iustitia. Učenici istog odjeljenja Nikolina Erak, Milica Popović i Suzana Plavšsu takođe ostvarili veliki uspjeh osvojivši redom sedmo, osmo i deveto mjesto. IZVOR
Učenica JU Medicinske škole Nikolina Erak (IV5) je pobijedila na konkursu za najbolji slogan Filološkog fakulteta. Novi slogan glasi:
"Čitaj knjige- pročitaj život!
Ovladaj jezikom- zavladaj svijetom!"

<< Prethodna stranica 1 2 3 Sljedeca stranica>>

Iz Protokola o postupanju u slučaju nasilja, zlostavljanja ili zanemarivanja djece (izvor Ombudsman za djecu Republike Srpske):

PROTOKOL O POSTUPANJU U SLUČAJU NASILJA, ZLOSTAVLJANJA ILI ZANEMARIVANJA DJECE

Pravilnik o ocjenjivanju: str.1, str.2, str.3, str.4, str.5