MATERIJALI ZA NASTAVU
PEDIJATRIJA
MATERIJALI ZA NASTAVU----> PEDIJATRIJA
KOŽA / ASTMA, KIJAVICA / POROD, BEBE / INFEKCIJE GORNJIH DISAJNIH PUTEVA / RAK GRLIĆA MATERICE / ABORTUS
DJEČIJE BOLESTI / INFEKTIVNA MONONUKLEOZA / ŠARLAH / SINDROM STEČENE IMUNODEFICIJENCIJE / DIABETES

INFEKCIJA GORNJIH DISAJNIH PUTEVA

BIVŠI UČENICI SE UVIJEK IZNOVA VRAĆAJU Književno veče
U Medicinskoj školi je u utorak, 18.09.2012.godine, s početkom u 18.30 časova, održano književno veče na kojem su prisustvovali brojni bivši učenici naše škole, renomirani književnik i bivši radnik Škole Tihomir Levajac, aktuelni profesori Srpskog jezika Bogdan Lakić, Milica Mrđen, Aleksandra Tatić i Aleksandra Vukelić, predstavnik Uprave Medicinske škole, pomoćnik direktora Mirko Jović, prof. te brojni sadašnji učenici i ostali gosti.
Središnja ličnost je ipak svakako bila bivša učenica Škole, gospođa Ljubica Topić Peckmann, renomirani književnik koji živi i radi u Njemačkoj. Gospođa Topić Peckmann je pročitala svoju kratku priču o upisu izvjesne djevojke u medicinsku školu. Da li treba naglasiti da je priča zapravo autobiografskog karaktera, iako napisana u trećem licu? Nakon toga čuli smo brojne kratke, efektne, jednostavne i snažno slikovite autorkine pjesme. Poezija uostalom i jeste autorkino najjače područje. Učenici su takođe imali priliku da predstave svoje pjesme.
Obogaćeni za jedno novo, osvježavajuće iskustvo, prisutni su nastavili druženje u banjalučkim restoranima.
Pitanja 0
21 Sep 2012 Materijal postavio/la: deJAna_admin