ŠAHOVSKA sekcija

Medicinska škola prekinula dominaciju Gimnazije

Medicinska škola je pobjednik Sedmog ekipnog prvenstva banjalučkih srednjih škola u šahu, održanog 14. decembra u prostorijama
Gimnazije. Na taj način je prekinuta višegodišnja dominacije škole domaćina.
        Za šampionsku ekipu su, pod vođstvom profesora Branka Marjanovića, igrali: Tomislav Šteković 3½/6, Boško Trifunović 5/6, Igor Lepir 3½/6 i Jelena Gajić 6/6.
Nastupilo je 7 ekipa, sastavljenih od tri muške i jedne ženske table, koje su odigrale Berger, uz tempo od 15 minuta po učesniku.
       Šahiste su na otvaranju pozdravili Zoran Pejašinović, direktor Gimnazije, i Dušan Ilić, prosvjetni savjetnik u Republičkom pedagoškom zavodu, dok je takmičenje otvorio Ostoja Kremenović, predsjednik Škole šaha "Mala rokada", organizatora prvenstva.

Tabela: Medicinska škola 12 meč bodova (18 poena), Gimnazija 10 (19½), Ekonomska škola 7 (13½), ETŠ "Nikola Tesla) 6 (11), Poljoprivredna škola 5 (12½), ŠUP 2 (7½), Srednjoškolski dom 0 (2).
Tri prvoplasirane ekipe su dobile pehare, medalje i diplome.
Po dva najuspješnija takmičara na svim tablama nagrađena su od strane sponzora:
1. tabla: Dejan Đuričić i Dejan Stanković;
2. tabla: Boško Trifunović i Aleksandar Jelić;
3. tabla: Đorđe Đurić i Aleksa Karać;
4. tabla: Jelena Gajić i Milica Babić.

Nagrade su uručili Vojin Milaković, potpredsjednik Skupštine Škole šaha
"Mala rokada", Miloš Ćirić, član Skupštine Škole šaha "Mala rokada", i Dušan Ilić.
Sudili su Momčilo Soprenić i Slobodan Đukić.

Autor članka: Branko Tomić, novinar Nezavisnih novina (Članak je objavljen u Nezavisnim novinama i u Glasu Srpske)

25 Oct 2014 Objavio/la: deJAna_admin