Sekcije predmeta SRPSKI JEZIK

27 Jan 2022 Objavio/la deJAna_admin
Aktivnosti / JU Medicinska škola Banja Luka

Kreativni ispad, kao svojevrsni brend Medicinske škole, je u svom sedmom izdanju, u trodnevnom nastupu od 3. do 5. februara 2020. godine, uspio da u toj mjeri istovremeno bude kreativan i komunikativan (a i ispad) da je sve tri večeri amfiteatar u Domu omladine bio pun publike koja je veoma temperamentno reagovala na bravure na sceni. Podsticanje učeničkog stvaralaštva, što je izvorna ideja Kreativnog ispada, je zadovoljeno na više načina, prvo- kroz autorsku predstavu učenice Milice Vujasin, a zatim i kroz brojne interpretacije koje nose pečat originalnosti, nadahnuća i temeljne pripremljenosti. Organizacija je bila na visokom nivou, kako što se tiče konceptualnosti svake od tri večeri (prvo veče- recitali i kabare, drugo veče- ples i skečevi na engleskom jeziku, treće veče- pozorište), tako i sa tehničke i praktične strane. Da bismo mi u publici imali taj utisak lakoće i opuštenog vladanja scenom, nesumnjivo je moralo biti uloženo veoma mnogo rada, vremena i energije. Isplatilo se!

Kreativni ispad 7 je organizovan od strane Savjeta učenika i prof. Sanje Đurić, mr.

Plakat / Promotivni video

08 Feb 2020 Objavio/la deJAna_admin
Aktivnosti / JU Medicinska škola Banja Luka

Izvod iz članka sa potrala SPKD "Prosvjeta":

SPKD "Prosvjeta" Gradski odbor Banja Luka, s ciljem podizanja svijesti o značaju kulture danas, naročito kod mladih, podržala je rad mladih entuzijasta iz srednje Medicinske škole iz Banje Luke, i prikazala njihovu predstavu pod nazivom "Trijumf romantizma", 11. decembra 2019. godine, koju su održali u punoj sali Doma omladine, za svoje kolege iz srednje škole. Projekat potekao ispod pera učenice trećeg razreda, Nikoline Erak, objedinio je sve one teme o kojima se danas vode diskusije i nerijetko petljaju velike zavrzlame među ljudima. Predstava koja je nastala, "u učionici", među prijateljima, sa nadahnućem njihove profesorke Milice Pašić, poseban je dokaz koji svjedoči o mogućnostima kretaivnosti i entuzijazma u jednoj stručnoj školi, te svojevrstan primjer svim ostalim profesorima i učenicima, kako se u jednoj školskoj sredini može pripremiti jedan divan komad, u simbiozi između profesora i učenika... Cijeli članak

Tekst i fotografije: SPKD "Prosvjeta"

27 Jan 2020 Objavio/la deJAna_admin
Aktivnosti / JU Medicinska škola Banja Luka

Povodom  Svjetskog dana knjige koji se obilježava 23.aprila Literarna sekcija naše škole koju vodi prof. Bogdan Lakić pripremila je jednu manju izložbu u hodniku škole i organizovala razmjenu knjiga među učenicima.
     Literarna sekcija je za izložbu pripremila i dva časopisa GRAMATIK i AZBUKOSLOVIJE gdje su se učenici (ali i profesori) mogli podsjetiti najčešćih grešaka u jeziku i pri tom još jednom u podsjećanju zaokružiti najznačajnija pravopisna i gramatička pravila. Svi učenici su mogli da iskoriste mogućnost da na panoima napišu svoja mišljenja o pismenosti danas, ali i o knjizi i čitanju.
      Izložba je trajala 30 dana i za to vrijeme zapažena je prilična razmjena knjiga (razmjenjeno je oko 100 knjiga).

Tekst i fotografije: Članovi Literarne sekcije

13 May 2018 Objavio/la deJAna_admin
Aktivnosti / JU Medicinska škola Banja Luka

U Banskom dvoru je u petak, 26.01.2018.godine, održana svečanost povodom dodjele svetosavskih nagrada najboljim banjalučkim srednjoškolcima, koji su prethodno od strane nastavničkih vijeća sedamnaest banjalučkih škola, a zahvaljujući izuzetnom uspjehu u nastavnim i vannastavnim aktivnostima, proglašeni najvjerodostojnijim predstavnicima Svetosavlja ispred svoje generacije. Pa ipak, samo jednom učeniku je pripala čast da se u ime svih nagrađenih zahvali gradonačelniku Banje Luke Igoru Radojičiću na primljenim nagradama, koje, pored određenog novčanog iznosa, sadrže i knjigu "K'o lepi san" autora Nadežde Lazarević- Kovačević, kao i svitak sa mapama srpskih prosvjetitelja- učeniku naše škole Nemanji Javoru. Nemanja je na prijemu bio u društvu svog mentora Milice Pašić, profesora Srpskog jezika i književnosti, kao i direktora Škole, Vladimira Jagodića, mr.

Fotografije: banjaluka.com i učesnici prijema

Više na banjaluka.com

29 Jan 2018 Objavio/la deJAna_admin
Aktivnosti / JU Medicinska škola Banja Luka

Zahvaljujući brojnim nagradama koje je osvojio tokom tekuće školske godine na republičkom nivou, učenik četvrtog razreda Nemanja Javor je, zajedno sa Milicom Pašić, prof. Srpskog jezika i književnosti, 28.12.2017.godine, na poziv predsjednika Republike Srpske Milorada Dodika, boravio na Svečanom prijemu u Palati Republike. U društvu nagrađenih učenika drugih škola, njihovih profesora-mentora, kao i brojnih uglednih ličnosti iz političkog života Republike Srpske, Nemanja je iskoristio priliku za konstruktivne razgovore koji su ga zasigurno nadahnuli za nove poduhvate i izazove koji tek slijede.

02 Jan 2018 Objavio/la deJAna_admin
Aktivnosti / JU Medicinska škola Banja Luka

Učenik četvrtog razreda JU Medicinske škole Nemanja Javor je osvojio 2. nagradu na literarnom konkursu "U susret Vuku". Tim povodom je 07.11.2017. godine upriličen prijem u holu Narodne i univerzitetske biblioteke u Banjoj Luci, kojem su prisustvali Nemanja i mentor Milica Pašić, prof. Srpskog jezika i književnosti.

11 Nov 2017 Objavio/la deJAna_admin

<< Prethodna stranica 1 2 3 4 5 Sljedeca stranica>>