Дан старих лица- 1. октобар

Објављено: 29.09.2023.

У четвртак 28.09.2023. године су ученици наше школе, чланови секције Црвени крст, поводом 1. октобра, Међународног дана старих лица, посјетили Дом за стара лица. Заједно са ученицима овај да су обиљежили  координатор практичне наставе Николина Милишић и наставнице практичне наставе Нада Вученовић и Љубица Васић. Том приликом су ученици (II8 и IV3) становницима Дома мјерили крвни притисак и вриједност шецера у крви. Ученици су се потрудили да уљепшају овај дан становницима дома и извођењем неколико музичких нумера. Притом су највећа подршка били ученик Никша Декић (хармоника) и Емилија Василић (гитара). Поред тога, старим лицима су уручени поклони у виду друштвених игара, као и корпа пуна воћа. Скромно и од срца.

Обиљежавањем дана старих наглашава се потреба да се код старих особа смањи осјећај да су заборављени и маргинализовани, као и да се истакне значај мјера подршке старијим особама. Нашом данашњом посјетом желимо да пошаљемо поруку да наши старији нису сами, да имају нас и да смо ту за њихове потребе, што и јесте примарни задатак свих здравствемих радника. Циљ обиљежавања Међународног дана старих особа је скретање пажње јавности на потребе старих, али и јачање веза са младим члановима друштвене заједнице, а на овакав наћин развија се осјећај солидарности и пажње. Старост није болест, већ је животно доба повезано с доби изнад 65 година. Старење запоциње од зачећа и траје до смрти, као природан, иверзибилан процес који стално напредује.

Податке доставила Николина Милишић, координатор за практичну наставу