ИНФО
УПИС

Упис у 1. разред школске 2024/25. године

Објавио: admin | Датум објаве: 25.06.2024.

Информације о упису у 1.разред

У ЈУ Медицинској школи Бања Лука су сви предвиђени капацитети за упис у први разред попуњени у првом уписном року, тако да другог уписног рока неће бити.
Захваљујемо на великом интересовању за нашу школу.

Конкурс за упис у први разред средњих школа Републике Српске у школској 2025/24. години (Извор: Министарство просвјете и културе Републике Српске)

Јунски уписни рок: Пријем докумената за упис ученика у средње четворогодишње школе почиње у понедјељак, 17.06.2024. године (од 08.00 до 14.00 часова), а завршава се у уторак 18.06.2024. године (од 08.00 до 14.00 часова), за ученике који имају 60 и више бодова. Резултати уписа објављују се у четвртак 20.06.2024.године до 10,00 часова на огласној табли школе.

План уписа у 1.разред средњих школа у Републици Српској- за школску 2024/25.годину (Медицинска школа Бања Лука је под редним бројем 5)

Занимања у које се врши упис у 1. разред школске 2024/25.године: Медицински техничар / Педијатријски техничар/ Зубно- стоматолошки техничар / Физиотерапеутски техничар / Лабораторијско- санитарни техничар

Информације о упису у 1. разред школске 2024/25. године-за занимање ПЕДИЈАТРИЈСКИ ТЕХНИЧАР: СМЈЕРОВИ / ПЕДИЈАТРИЈСКИ ТЕХНИЧАР- Опште информације / ПЕДИЈАТРИЈСКИ ТЕХНИЧАР- Опис посла 1ПЕДИЈАТРИЈСКИ ТЕХНИЧАР- Опис посла 2 / ПЕДИЈАТРИЈСКИ ТЕХНИЧАР- циљеви

Николина Милишић, координатор

-------------------

Како израчунати бодове

Уписна комисија

ДОКУМЕНТИ ЗА УПИС
Учесници конкурса подносе школи потребне документе:
1. пријаву за упис,
2. оригиналну диплому, свједочанство о завршеној основној школи,
3. оригиналну диплому, свједочанство о завршеној основној школи у иностранству,
рјешење о признавању или потврду о поднесеном захтјеву за признавање,
4. извод из матичне књиге рођених,
5. Диплому „Вук Стефановић Караџић“,
6. диплому за изузетан успјех из предмета значајних за струку,
7. диплому за освојено прво, друго или треће мјесто на републичком такмичењу или
вишем нивоу такмичења.
8. aдресирани коверат са именом, презименом и адресом кандидата који се пријављује на
конкурс, само за кандидате који упис врше у школи.

Више у Конкурсу за упис у први разред средњих школа у Републици Српској у школској 2024/25.годину

Водич кроз занимања- апликација

Водич кроз занимања - .pdf