12. Фестивал науке

Објављено: 26.05.2024.

Ученици наше школе, одјељење II5, фармацеутски техничари, 23. и 24.5.2024. учествовали су на 12. Фестивалу науке, гдје су изводили једноставне експерименте са циљем да приближе хемију као интересантну науку широј популацији.

Ученици I2, I4, II5 и II8 су у пратњи проф. Александре Татић, проф. Виолете Глувачевић и школског психолога Драгана Пуцара присуствовали занимљивим предавањима и радионицама на Факултету политичких наука и Филозофском факултету у Бањој Луци.
Теме о којима су ученици слушали и радионице на којима су учествовали су: „Савремено новинарство и алати вјештачке интелигенције“, „Школа археологије“ и психолошка радионица „Шта сад мозак има с тим“.
Након радионица, ученици су у пратњи професора посјетили и изложбени дио Фестивала науке, на којем су учествовали ученици Фармацеутског смјера наше школе.
Фестивал науке, који се одржава већ 12 година у организацији Министарства за научнотехнолошки развој и високо образовање Републике Српске, има за циљ да младима и будућим студентима приближи науку и да их, кроз интерактивне садржаје и активности, упозна са различитим научним областима и професијама.

Извор: Алексадра Њежић, проф. и Виолета Глувачевић, проф.