ERASMUS + ChemTeach - Љетна школа

Објављено: 06.09.2024.

Ученици наше школе Нађа Пивач и Лена Перишић ( лабораторијско- санитарни техничар) и Ивана Максимовић и Теодора Самарџија (фармацеутски техничар) у периоду од 26.-30.8.2024. учествовали су на Љетњој школи хемије у склопу Ерасмус+ пројекта ChemTeach у Братислави. У пратњи ученика била је професорица Александра Њежић,  професор фармацеутске групе предмета.
Ученици су имали организоване лабораторијске вјежбе из следећих области: броматологија, фармацеутска хемија и козметологија као и радионице о начину презентовања резултата као и слободне активности које су имале за циљ културолошко повезивање, јер су поред наше школе учествовали још Гимназија Бања Лука, Технолошка школа Бања Лука, СПСЦХ Пардубице из Чешке и СОСЦХ из Братиславе.
Професори који су били у пратњи ученика такође су учествовали у радионицама везаним за сам пројекат ChemTeach уз подршку професора са ПМФа- одсјек Хемија из Бања Луке и СТУ из Братиславе.

Текст и фотографије: Александра Њежић, дипл. фарм.