Дан српског јединства- септембар 2024.

Објављено: 22.09.2024.

У ЈУ Медицинској школи се Дан српског јединства - 15. септембар- претворио у дане. Наиме, ученици, прије свега чланови Умјетничко- креативне секције, су током протекле седмице облијепили зидове веома креативно осмишљеним паноима разноврсног садржаја, тако да су сви ученици и радници школе имали прилику да се упознају са бројним аспектима српског јединства. Организацијом пројекта  је руководила Милица Пашић, проф. Српског језика и књижевности у сарадњи са професорима Историје Силваном Новаковић и Душком Чичићем. Ученици који су учествовали у пројекту су чланови Умјетничко - креативне секције Никша Декић (III3), Марија Берак (III2), Невена Марчета (III2), Вања Мартић (III1), Лара Лакић (III4), Милица Ђукић (III4), Софија Инђић (III4), као и Павле Сладојевић (I7), те ученици одјељења I7 и I8.

Изложба је још увијек отворена.

Сретан Дан српског јединства!

Извор информација: Милица Пашић, проф.