ChemTeach- Ноћ истраживача

Објављено: 30.09.2024.

На Европској ноћи истраживача, одржаној 27. септембра 2024. године, ученице наше школе  у сарадњи с Природно-математичким факултетом, одсјеком за хемију учествовале су у склопу ChemTeach пројекта. Нашу школу су представљале Нађа Пивач и Лена Перишић, ученице IV5 разреда, смјер лаборантско-санитарни техничар, као и Ивана Максимовић и Теодора Самарџија, ученице III5 разреда, смјер фармацеутски техничар.

Овај догађај још једном је показао важност промовисања науке међу младима.

Текст: Александра Њежић, дипл. фармацеут