Дан менталног здравља- 10. октобар

Објављено: 10.10.2024.

Поводом обиљежавања 10.октобра, Дана менталног здравља, наша школа и ове године организује више дешавања на ту тему у циљу скретања пажње на овај важни дио нашег здравља, заправо основе нашег физичког здравља. На предавању Савјета ученика (Тијана- IV1, Анђела Зрнић- IV3, Анђела Пролић- IV8) у сриједу 09.10. 2024. године је представљен пројекат ,,Имам избор - буди ми пријатељ'' који је намијењен прије свега ученицима 1. и 2. разреда наше школе, а који би требало да скрене пажњу на добре ствари и позитивне вриједности другарства и пријатељства насупрот насиљу и непоштовању другог. У четвртак, 10.10.2024. године  проф. Вјеронауке Славен Томашевућ у 12.40 часова је одржао предавање на тему ,,Љуби ближњег свог и ментално здравље'' у учионици број 14.

17.10. 2024. године у 12:40 часова ће бити одржана радионица на тему "Превенција професионалног сагоријевања и интерактивне технике”. Предавање ће одржати специјалиста медицинске психологије Анита Ђуричић и дипломирани психолог-породични терапеут Тања Радосавац

Извор: школски психолог Драган Пуцар, проф. Педагогије и психологије